A kutatási, fejlesztési és innovációs szektor bértámogatása
Tájékoztatjuk, hogy a Kutatók és fejlesztők innovációs bértámogatása 2021. május 31-én lezárult. A dokumentáció továbbra is megtalálható a kapcsolódó tartalmaknál.
A 2020-ban és 2021-ben meghirdetett bértámogatási program megvalósítására a GINOP-5.3.16-VEKOP-20-2020-00001 számú "Veszélyhelyzeti bértámogatás kutatásfejlesztési munkahelymegőrzés céljából" című kiemelt projekt keretében, uniós társfinanszírozással került sor. A projekt támogatási összege 28,803 Mrd Ft, a támogatási intenzitás 100%. A kiemelt projekt megvalósítására 2020. április 15.-2022. május 31. között kerül sor. A kiemelt projektet a Innovációs és Technológiai Minisztérium és a fővárosi és megyei kormányhivatalok konzorciuma valósítja meg.
Munkahelyek megőrzése, illetve új munkahelyek létrehozása érdekében bértámogatásban részesülhetnek a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) szektor magasan képzett szakembereit foglalkoztató, illetve foglalkoztatni kívánó munkáltatói a járványhelyzet miatt, legfeljebb három hónapos időtartamban.
Munkahelyek megőrzése, illetve új munkahelyek létrehozása érdekében bértámogatásban részesülhetnek a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) szektor magasan képzett szakembereit foglalkoztató, illetve foglalkoztatni kívánó munkáltatói. Célunk a szektorban dolgozó több tízezer munkavállalói tartós foglalkoztatása, a munkabérek fenntartása és az elbocsátások elkerülése, illetve új munkahelyek teremtése.
A kormány a koronavírus járvány miatt létrehozott gazdaságvédelmi akciótervének egyik fontos eleme a KFI szektor magasan képzett szakemberei foglalkoztatásának támogatása, hiszen ez elengedhetetlen a gazdaság újraindításához: 2021. január 4-től elérhető támogatásokat ezért többek között mérnökök, kutatók, informatikusok, magasan képzett szakemberek után kaphatják a munkáltatók. A támogatás kiterjed mindazon nem költségvetési szerv munkáltatókra, ahol kutatást, fejlesztést végeznek. A program így minden ágazatot érint, hiszen minden gazdasági szektorban van kutatással (is) foglalkozó vállalkozás, ezért a teljes nemzetgazdaság számára segítjük a támogatáshoz történő hozzáférést.
A támogatás összege nem haladhatja meg a havi 318.920 forintot munkavállalónként. Az így megítélt összeget a munkáltató kapja, és a támogatás fejében garantálnia kell a munkavállalónak legalább a támogatási idővel megegyező továbbfoglalkoztatását. A támogatás, illetve a továbbfoglalkoztatás időtartama alatt a munkáltató a munkavállaló munkabérét nem csökkentheti. A kérelmet a munkáltató a székhelye vagy telephelye szerint illetékes megyei (fővárosi) kormányhivatal foglalkoztatási főosztályához nyújthatja be.
A támogatási összeggel történő elszámolást Számolótábla segíti, amely csak segédletként szolgál, nem kell az elszámolással együtt beküldeni.
Részletesebb felvilágosításért kérjük, tekintse át a támogatások igénybevételéhez készült hirdetményeket, illetve forduljon a kormányhivatal munkatársaihoz!