Munkahelyi képzések támogatása - Munkaerő Fejlesztési Támogatás
GINOP_Plusz-3.2.1-21. - Második meghirdetési szakasz
2022.02.15-2023.07.31.
A Támogatást a GINOP Plusz-3.2.1-21 ? A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül című kiemelt projekt Felhívása alapján az Innovációs és Technológiai Minisztérium valamint a fővárosi és megyei kormányhivatalok által alkotott konzorcium feltételesen vissza nem térítendő támogatásként nyújtotta. A program forrását az Európai Szociális Alap+ és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosította.
A támogatás célja, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket. A második meghirdetési szakasz során a rendelkezésre álló keretösszeg 15 milliárd forint volt.
A támogatás összege képzési költségből, bértámogatásból, projekt-előkészítés, projektmenedzsment és szakmai megvalósító költségéből állt. A bértámogatás, projekt-előkészítés, projektmenedzsment és szakmai megvalósítói költség igénylése opcionális volt.
A támogatásra 2022. február 15. napjától a forrás kimerüléséig, de legkésőbb 2023. július 31. napjáig lehetett kérelmet benyújtani.
A maximálisan elszámolható egy főre jutó képzési költség 250 000 forint volt, ami az alábbi négy szempont bármelyikének teljesülése esetében 350 000 forintra növekedhetett:
1. a képzésbe vont személy a támogatás szempontjából hátrányos helyzetű, vagy megváltozott munkaképességű. A hátrányos helyzet igazolása esetén a megnövelt keretösszeg a hátrányos helyzetűnek tekinthető vagy megváltozott munkaképességű személy(ek)re értendő
2. a képzésbe vont személy Szabad Vállalkozási Zónában (továbbiakban: SZVZ) dolgozik (telephely szerinti munkavégzés). Az SZVZ szempont teljesülése esetén a megnövelt keretösszeg az SZVZ-ban dolgozó személy(ek)re értendő. A SZVZ települések listája a https://nfsz.munka.hu/nfsz/document/1/6/5/8/doc_url/GINOP_Plusz_321_5sz_melleklet_telepuleslista_210630_.pdf oldalon található.
3. a cég TEÁOR kódja a kiemelt gazdasági ágazatok valamelyikébe tartozik. A kiemelt gazdasági ágazat szempontjának teljesülése esetén a megnövelt keretösszeg a vállalat által a pályázat során képzésben résztvevő összes munkavállalójára értendő. A kiemelt gazdasági ágazatok listája az első szakasz Hirdetmény mellékletében található.
4. az összes megpályázott képzés összértékének legalább 25%-át jelen Hirdetmény 7.1. pontjában meghatározott információs és kommunikációs (IKT) technológiákra irányuló képzések alkotják. A feltétel teljesülése esetén a megnövelt keretösszeg a vállalat által a pályázat során képzésben résztvevő összes munkavállalójára értendő.
A második szakaszban összesen 1 060 hatósági szerződés megkötésére került sor, 41 822 fő munkavállaló képzése érdekében, a megítélt támogatás 10,388 milliárd forint.