ePapír szolgáltatásba integrált AVDH szolgáltatás

NYOMTATÁS
BETŰMÉRET
Tisztelt Gazdálkodó Szervezetek!

Tájékoztatjuk, hogy a SZÜF Magyarország portálon keresztül közvetlenül elérhető azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítés szolgáltatás (a továbbiakban: AVDH) 2025. január 1. napjától megszűnt. 

Az AVDH szolgáltatás az általános célú elektronikus kéreleműrlap
(a továbbiakban: ePapír) szolgáltatásba integráltan 2025. október 31. napjáig elérhető szolgáltatás marad. 
Az elektronikus ügyintézésre köteles gazdálkodó szervezetek az állami foglalkoztatási szervnél intézhető foglalkoztatást elősegítő támogatásokhoz kapcsolódó kérelmet, hiánypótlási felhívásban foglalt iratot, elszámolást és más egyéb dokumentumot 2025. október 31. napjáig az ePapír AVDH szolgáltatás használatával továbbra is benyújthatják. 

A foglalkoztatást elősegítő támogatás keretében kötendő (vagy módosítandó) hatósági szerződés esetében javasoljuk a gazdálkodó szervezeteknek, hogy az állami foglalkoztatási szerv hatáskörében eljáró fővárosi és vármegyei kormányhivatal (a továbbiakban: kormányhivatal) vagy a járási (fővárosi kerületi) hivatal (a továbbiakban: járási hivatal) által elektronikusan hitelesített és a gazdálkodó szervezet Cégkapu tárhelyére kézbesített hatósági szerződést (tömörített ZIP fájl formátumú küldemény) töltse le, a szerződésben foglaltak elfogadása esetén a letöltést követően az ePapír szolgáltatásba fájl mellékletként töltse fel és ezt követően hitelesítse az ePapír szolgáltatásba integrált AVDH szolgáltatással. A véglegesítést követően a gazdálkodó szervezet a hitelesített küldeményt - a kormányhivatal vagy a járási hivatal által szabott határidőig - küldje vissza a kormányhivatal (foglalkoztatási főosztály) vagy a járási hivatal (foglalkoztatási osztály) Hivatali tárhely címére. 

Átmenetileg, amíg saját minősített vagy minősített tanúsítványon alapuló fokozott biztonságú elektronikus aláírás vagy bélyegző beszerzése nem történt meg (de legfeljebb 2025. október 31. napjáig) amennyiben a gazdálkodó szervezet esetében együttes aláírás szükséges, az együttesen aláírók külön-külön hajtsák végre a fent leírt műveletet

Fontos, hogy a gazdálkodó szervezet nevében eljáró természetes személy az ePapír küldemény feladásakor jelezze,  hogy "Cégkapuból küldve szeretnék e-papírt benyújtani"
Tekintettel arra, hogy a Digitális Állampolgárság Program keretében elfogadott a digitális államról és a digitális szolgáltatások nyújtásának egyes szabályairól szóló 2023. évi CIII. törvény (a továbbiakban: Dáptv.) szerint a digitális állampolgár által igénybe vehető eAláírás szolgáltatást csak magánszemélyek vehetik igénybe magáncélra, ezért ha azt például cégvezetőként vagy ügyvédként használják, a digitális aláírás nem lesz érvényes.

Az ePapír szolgáltatásba integrált AVDH szolgáltatás 2025. október 31. napján történő megszűntetésére tekintettel javasoljuk a gazdálkodó szervezeteknek, amelyek saját elektronikus aláírással vagy bélyegzővel nem rendelkeznek, hogy az állami foglalkoztatási szerv által nyújtott digitális szolgáltatások (elektronikus úton intézhető ügyek) zökkenőmentes igénybevételéhez a piacon elérhető bizalmi szolgáltatóktól szerezzenek be saját minősített vagy minősített tanúsítványon alapuló fokozott biztonságú elektronikus aláírást vagy bélyegzőt.

A Dáptv. szerint gazdálkodó szervezetnek minősül
a Pp.-ben meghatározott, belföldi székhellyel rendelkező gazdálkodó szervezet azzal az eltéréssel, hogy e törvény alkalmazásában nem minősül gazdálkodó szervezetnek az adószámmal nem rendelkező egyesület és alapítvány, gazdálkodó szervezetnek minősül az adószámmal rendelkező egyesület, alapítvány, egyházi jogi személy. [2023. évi CIII. törvény 8. § 24. pont; 2016. évi CXXX. törvény 7. § (1) bekezdés 6. pont]

A Pp. 7. § (1) bekezdés 6. pont szerint gazdálkodó szervezet: a gazdasági társaság, az európai részvénytársaság, az egyesülés, az európai gazdasági egyesülés, az európai területi társulás, a szövetkezet, a lakásszövetkezet, az európai szövetkezet, a vízgazdálkodási társulat, az erdőbirtokossági társulat, a külföldi székhelyű vállalat magyarországi fióktelepe, az állami vállalat, az egyéb állami gazdálkodó szerv, az egyes jogi személyek vállalata, a közös vállalat, a végrehajtói iroda, a közjegyzői iroda, az ügyvédi iroda, a szabadalmi ügyvivői iroda, az önkéntes kölcsönös biztosító pénztár, a magánnyugdíjpénztár, az egyéni cég, továbbá az egyéni vállalkozó, emellett gazdálkodó tevékenységével összefüggő polgári jogi kapcsolataiban az állam, a helyi önkormányzat, a költségvetési szerv, jogszabály alapján a költségvetési szervek gazdálkodására vonatkozó szabályokat alkalmazó egyéb jogi személy, a felsőoktatási intézmény, az egyesület, a köztestület, valamint az alapítvány.

Budapest, 2025. január

TOVÁBBI RÉSZLETEK ERRŐL:

Megosztás:

Kapcsolódó tartalmak