A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP_Plusz) az ország teljes területét lefedi, így a kevésbé fejlett régiók (valamennyi vármegye) és a fejlett régiónak számító Budapest fejlesztéseit egyaránt támogatja, kiemelt figyelmet fordítva a legkevésbé fejlett régiók és elmaradott térségekre. Célja az uniós szintű és az országon belüli területi kohézió javítása, ennek érdekében a régiók és vármegyék fejlettségének javítása az EU átlag viszonylatában, továbbá az országon belüli egyenlőtlenségek csökkentése, kiemelten a négy legkevésbé fejlett régió (Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország) és a komplex programmal fejlesztendő 36 járás fejlesztése. Budapest esetében a nagyváros-specifikus kihívások kezelése a cél.
A TOP Plusz 3. prioritása:
Gondoskodó vármegye - vármegyei foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések
Vármegyei foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések, a helyben történő foglalkoztatás támogatása, valamint az egészségügyi és szociális beruházásokhoz, továbbá a helyi közösségi és kulturális, sport és szabadidős infrastrukturális fejlesztésekhez kapcsolódó humánfejlesztési, valamint felzárkózást segítő és esélyegyenlőség megteremtését célzó programok.
TOP_PLUSZ-3.1.1-21-JN1-2022-00001
Jász-Nagykun-Szolnok megyei foglalkoztatási paktum
A projekt keretében megvalósuló munkaerőpiaci program célja a munkaerő kereslet és kínálat vármegyei szintű összehangolása, az adott térségben munkát vállalni szándékozó, álláskereső hátrányos helyzetű személyek és inaktívak foglalkoztathatóságának javítása, nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedésének támogatása. A vármegyei munkaerőpiaci programba bevonható hátrányos helyzetű célcsoport a vármegyei, helyi igények és szükségletek alapján kerül meghatározásra, figyelembe véve többek között a hátrányos helyzet státuszt, területi, ágazati szempontokat.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei foglalkoztatási paktum projektbe azon hátrányos helyzetű álláskeresők/inaktívak vonhatók be, akik az alábbi célcsoportok valamelyikébe besorolhatók és lakó/tartózkodási helyük a vármegyében található.
- 30 év felett a lakó/tartózkodási helyétől eltérő, vármegyén belüli munkavégzési helyen elhelyezkedő, ingázást vállaló álláskeresők
- 50 év feletti, 12 hónapnál nem régebben regisztrált álláskeresők
- 30 év feletti egy vagy több gyermeket nevelő regisztrált álláskeresők, akik nem minősülnek hátrányos helyzetűnek
- Inaktívak
A program szempontjából 30 év feletti az a személy, aki a programba történő belépéskor a 30. életévét betöltötte.
Súlyosan hátrányos helyzetű személy az, aki legalább 24 hónapja nem áll rendszeres, fizetett foglalkoztatásban, vagy legalább 12 hónapja nem áll rendszeres, fizetett alkalmazásban és a hátrányos helyzetű személy meghatározásnál felsoroltak valamelyikébe tartozik.
Bértámogatás megállapítása szempontjából hátrányos helyzetű az a személy, aki
- megelőző 6 hónapban nem állt rendszeres, fizetett alkalmazásban,
- nem szerzett középfokú végzettséget vagy szakmai képesítést (az oktatás egységes nemzetközi szabályozási rendszerének 3. szintje), vagy nappali tagozatos tanulmányait legfeljebb két éve fejezte be és még nem állt rendszeres, fizetett alkalmazásban),
- 50 év feletti személy,
- egy vagy több eltartottal egyedül élő felnőtt.
A TOP_Plusz munkaerőpiaci program keretében nyújtható támogatások tekintetében a foglalkoztatást elősegítő támogatások nyújtása során a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatásokról és támogatásokról szóló 100/2021. (II. 27.) Korm. rendeletben meghatározottak az irányadók.
Támogatások:
Amennyiben a programmal, támogatással vagy a beküldendő dokumentumokkal kapcsolatosan bármilyen kérdés felmerül, kérjük, forduljon bizalommal az állami foglalkoztatási szervként eljáró járási hivatal foglalkoztatási osztályának munkatársaihoz!