GINOP Plusz-3.1.1-23 A munkaerőkínálat bővítése és fejlesztése

NYOMTATÁS
BETŰMÉRET

Az Európai Unióhoz történő csatlakozást követően hazánk jogosulttá vált igénybe venni azokat a támogatási formákat, amelyeket a közösség a tagok számára nyújt. Egyik ilyen támogatás az Európai Szociális Alap Plusz (ESZA+) amelynek társfinanszírozásával a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében a 78 420 000 000 Ft forrás keretű GINOP Plusz-3.1.1 A munkaerőkínálat bővítése és fejlesztése elnevezésű stratégiai fontosságú művelet ún. PILLÉR projekt által valósul meg, melynek többek között fontos célkitűzése, hogy csökkentse a tagországok munkanélküliségét. Ennek érdekében célkitűzés, hogy a célcsoportba tartozók mielőbb segítséget kapjanak támogatott foglalkoztatás, képzés vagy mobilitási (lakhatási, utazási) támogatás formájában.

A munkaerőpiaci programok az alábbi foglalkoztatási támogatásokat nyújtják a célcsoport számára:

  • Bértámogatás: legfeljebb 4 havi, illetve 6 havi a kérelem benyújtásakor vizsgálandó hátrányokkal bíró, vagy azzal nem bíró álláskeresőktől függően adható. A támogatás mértéke fixen a munkaadót terhelő bruttó bér 50%-a, a megállapított havi korlátja 250.000 Ft, amely részmunkaidős foglalkoztatás esetén arányosítható.
  • Mobilitási - munkába járási (utazás) támogatás: legfeljebb egy évi időtartamra nyújtható, a lakóhely és a munkavégzés helye közötti távolság tekintetében minden 10 km után a kötelező legkisebb munkabér 5%-ának megfelelő összegben, amennyiben a munkavégzés helye a lakóhelytől 60 km-nél közelebbi, de a lakóhelytől eltérő településen található.
  • Mobilitási - lakhatási támogatás: legfeljebb egy évi időtartamra nyújtható, amennyiben a résztvevő állandó lakóhelyétől legalább 60 km-re lévő településen található a munkavégzés helye. A támogatás teljes naptári hónapra adva, havi legfeljebb a kötelező legkisebb munkabér 70%-ának megfelelő összegben.
  • Foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások ideje alatt nyújtható pénzbeli juttatás: amennyiben a szolgáltatás igénybevételének időtartama harminc napon belül legalább az öt napot eléri, úgy a megállapítás napján hatályos napi kötelező legkisebb munkabér 70%-a nyújtható.
  • Munkaerőpiaci alkalmazkodás támogatás keretében az álláskereső részére képzéshez nyújtható álláskeresést ösztönző juttatás: a képzés időtartamára nyújtható, havonta legalább a támogatás megállapításának napján hatályos kötelező legkisebb munkabér 70 %-ának megfelelő bruttó összeg. Az aktuális képzési irányaink itt találhatók.

További részletekért látogasson el az nfsz.munka.hu GINOP Plusz 3.1.1 program aloldalára

Kérjük, forduljon bizalommal az állami foglalkoztatási szervként eljáró járási hivatal foglalkoztatási osztályának munkatársaihoz!

Aktualitások

2025. március

2025. év eleji szakmai egyeztetés

Az előzőekben már beszámoltunk arról, hogy nagy érdeklődés és részvétel fogadta a GINOP Plusz-4.1.1-23 Ifjúsági Garancia Plusz Program, valamint a GINOP Plusz-3.1.1-23 stratégiai fontosságú művelet ún. Pillér projekteket 2024. évben.

A 2025. évi tervekről, a projektek sikeres folytatásáról egyeztettek a Foglalkoztatási, Foglalkoztatás-felügyeleti és Munkavédelmi Főosztály osztályvezető, projekt menedzserei és a Foglalkoztatási Osztályok osztályvezetői. Cél, hogy a szolgáltatási és támogatási lehetőségeket az álláskeresők megismerjék, valamint azokban részt vegyenek, ezzel segítve a nyílt munkaerőpiacon történő elhelyezkedésüket.

Fő fókuszban továbbra is az inaktív fiatalok és az inaktív 30 év felettiek állnak. A tavalyi évben a lakhely szerint illetékes Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályán túl, több mint 22 rendezvényen kaptak tájékoztatást a lehetőségekről az érdeklődők. A kormányhivatal 59 szervezettel kötött együttműködési megállapodást annak érdekében, hogy járási hivataloknak a segítségre szoruló, még nem regisztrált munkanélküliekre rálátásuk legyen.

A program résztvevők bértámogatásban, lakhatási támogatásban, valamint útiköltség hozzájárulásban részesülhetnek a projekteknek köszönhetően. A képzések támogatása is tovább folytatódik a 2025. évben, valamint az Ifjúsági Garancia Plusz programban későbbiekben vállalkozóvá válási támogatás igénylésére is lehetőség lesz. Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében a GINOP Plusz-4.1.1-23 Ifjúsági Garancia Plusz projekt 5,159 milliárd Ft-ból, országosan 102,02 milliárd Ft összegből, míg a GINOP Plusz-3.1.1-23 A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése projekt 3,95 milliárd Ft-ból, országosan 78,41 milliárd Ft összegből valósul meg. A projektek költségvetését az Európai Szociális Alap Plusz és a nemzeti társfinanszírozás biztosítja vissza nem térítendő európai uniós támogatásból.

3

2025. február

Eredményesek a GINOP Plusz Pillér projektek Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében!

2024-ben segítették az álláskeresők elhelyezkedését az Európai Unió támogatásával megvalósuló GINOP Plusz projektek. Összesen 2129 beérkezett kérelemből 2021 alkalommal nyertek támogatást az álláskeresők nyílt munkaerőpiacon való tartós integrációjukhoz.

A munkaerőhiány nem csak Magyaroroszágon, hanem az EU valamennyi tagállamában problémát jelent. A népesség csökkenése, az aktív munkaerő öregedése, az idősebb korosztályok munkaerőpiaci aktivitásának megőrzése, a fiatalok hiánya mind olyan demográfiai kihívást jelent a gazdaság és versenyképesség számára is, amit muszáj kezelni, amire megoldást kell találni. Ezen okból jelentős a GINOP Plusz-3.1.1-23 A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése program, melynek célcsoportja a 30-64 év közötti nyilvántartott álláskeresők, szolgáltatást kérőként nyilvántartottak és a versenyszférába beléptethető közfoglalkoztatottak. A projekt a vármegyében 3,95 milliárd Ft-ból, országosan 78,41 milliárd Ft összegből valósul meg. Az indulástól (2024.05.18) az év végéig 1079 beérkezett kérelemből 999 főt részesült támogatásban. Ebből 421 fő kapott bértámogatást, 44 fő vett igénybe mobilitási támogatást (utazási/lakhatási), mellyel hozzájárultunk a munkavállalásuk sikerességéhez. Munkaerőpiaci alkalmazkodás támogatás keretében összesen 30 képzés indult el, melyen 531 fő álláskereső vesz részt, akik közül a múlt évben 47 fő sikeres bizonyítványt szerzett.

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében is kiemelten fontos a fiatalok támogatása. GINOP Plusz 4.1.1-23 Ifjúsági Garancia Plusz a 15-29 év közötti nem tanuló, nem dolgozó fiataloknak a munka, illetve tanulás világába történő be- vagy visszajutáshoz konkrét lehetőség felajánlását garantálja, meghatározott időtartamon belül. A projekt a vármegyében 5,159 milliárd Ft-ból, országosan 102,02 milliárd Ft összegből valósul meg, a költségvetését az Európai Szociális Alap Plusz és a nemzeti társfinanszírozás biztosítja vissza nem térítendő európai uniós támogatásból. Az elmúlt évben 2335 megszólított fiatalból 255 inaktív fiatalt közvetlen megkeresés eredményeképpen sikerült programba vonni. A járásokba 1050 fő támogatási kérelem érkezett be, melyből 1022 támogatás került megítélésre. A vármegyében 30 munkaerőpiaci képzést indítottunk el, melyeken 352 fő fiatal jelentkezett, piacképes szakmát megszerzésére. A lezárult, megvalósult tanfolyamok közül, 46 fiatal már sikeres bizonyítvánnyal is rendelkezik. A múlt évben 507 fiatal kapott bértámogatást, valamint mobilitási támogatásban 30 álláskereső részesült.

A GINOP Plusz programok lehetőséget biztosítanak a célcsoport résztvevőknek különböző szolgáltatások igénybevételére, - többek közt tanácsadásokkal, mentorálással, önismeret fejlesztésével, célok meghatározásával, személyre szabott figyelemmel, motiváció teremtésével és fenntartásával -, ezzel segítve, hogy az inaktív vagy munkanélküli álláskeresők később, sikeres potenciális program résztvevők lehessenek.

TOVÁBBI RÉSZLETEK ERRŐL:

Megosztás:

Kapcsolódó tartalmak