GINOP Plusz-3.2.1-21 A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül

  • Kezdőlap
  • Megye
  • Heves
  • GINOP Plusz-3.2.1-21 A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül
NYOMTATÁS
BETŰMÉRET

,,A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül" című GINOP Plusz-3.2.1-21 pillér projekt

 

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat feladata, hogy a kiemelt ágazatokban működő mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint a nagyvállalatok és foglalkoztatottjaik számára megfelelő képzések lebonyolítását biztosítsa felnőttképzők bevonása révén. A termelékenység javításához a strukturális változások, a technológiai fejlődés és a digitalizáció következtében átalakuló munkaerőpiaci igényeknek megfelelő, illetve az exportpiacra lépéshez szükséges készségekkel rendelkező, a változásokhoz alkalmazkodni képes munkaerőre van szükség.

 

Jogosultság és pályázati feltételek

 

A Hirdetmény 4. pontjának megfelelő mikro-, kis és középvállalkozás, valamint nagyvállalatok nyújthatnak be támogatási kérelmet.

 

Támogatás célja és elemei

 

A támogatás célja, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket. Ennek érdekében a munkaadók az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz benyújtott kérelem alapján támogatást kaphatnak. Amennyiben a kérelmező nem teljesíti a Hirdetmény 15.1. pontjában meghatározott eredményességi feltételeket, a támogatás a nem teljesítéssel arányos mértékben visszatérítendő lesz.1

 

  1. GINOP Plusz-3.2.1-21 azonosítószámú kiemelt projekt keretében a vállalkozások:

 

    • képzési költség támogatáshoz,

 

    • foglalkoztatottak képzése alatti kieső munkaidőt kompenzáló bértámogatáshoz,

 

    • valamint a lebonyolításhoz szükséges szakmai megvalósító támogatásához (mikro- és kisvállalkozások esetében) juthatnak.

 

 

A bértámogatás és a szakmai megvalósító költségének támogatása kérhető elemek.

 

A támogatás a munkavállaló egyénekre szól, az összegre a munkáltató jogosult és ez által a hatósági szerződés is a munkáltatóval köttetik.

 

A támogatási intenzitások az alábbiak szerint alakulnak:

 

Vállalatméret

Támogatás formája

Támogatási

intenzitás

 

 

 

képzés esetében képzési támogatás

 

 

kieső bérköltség esetében de minimis/mezőgazdasági de

70%

Mikro-és kisvállalkozás

minimis támogatás

 

 

szakmai megvalósítás költsége esetében de

100%

 

minimis/mezőgazdasági de minimis támogatás

 

 

 

képzés esetében képzési támogatás

 

Középvállalkozás

kieső bérköltség esetében de minimis/mezőgazdasági de

60%

 

minimis támogatás

 

 

képzés esetében képzési támogatás

 

Nagyvállalat

kieső bérköltség esetében de minimis/mezőgazdasági de

50%

 

minimis támogatás

 

  1. Az vonatkozó részleteket a Hirdetmény 6. számú melléklete tartalmazza.

Az  egy  vállalkozás  részére  a  jelen  Hirdetmény  alapján  (meghirdetési  szakaszonként  összesen)

nyújtható továbbadott támogatás maximális összege:

 

Vállalatméret

Támogatási maximum

 

 

Mikro-, kis és középvállalkozás

100 millió Ft

Nagyvállalat

150 millió Ft

 

A projekt támogatási összege

 

A projekt megvalósítására rendelkezésre álló forrás 70 milliárd Ft.

A negyedik meghirdetési szakasz során a rendelkezésre álló keretösszeg 15 milliárd Ft.

 

A kérelem benyújtásának helye, módja

 

A kérelem a Hirdetmény megjelenésének napjától nyújtható be, a jelen hirdetményszakaszban meghirdetett forrás kimerüléséig, de legkésőbb 2025. november 30. napjáig a http://munka.hu oldalon található nyomtatványkitöltő alkalmazáson keresztül.

 

A kérelmet a Nemzetgazdasági Minisztérium által kijelölt, állami foglalkoztatási szerv hatáskörében eljáró kiemelt partnerként nevesített Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal hivatali kapujára kell benyújtani, mely szervezet továbbítja a kérelmet a foglalkoztató székhelye szerint illetékes fővárosi vagy vármegyei kormányhivatal állami foglalkoztatási szerv hatáskörében eljáró, foglalkoztatási feladatokat ellátó szervezeti egységéhez.

 

Kérelmek típusai

 

Támogatást a vállalkozás önállóan igényelhet. (Lásd részletesen Hirdetmény 5. pontja)

 

Megvalósítás

 

Az ország egész területén igényelhető támogatás formája feltételesen vissza nem térítendő támogatás, melyet mikro-, kis- és középvállalatok legalább 3 fő munkavállalóra, nagyvállalatok legalább 8 fő munkavállalóra vehetnek igénybe. A támogatás vissza nem térítendővé válásához a vállalkozásoknak a képzésen résztvevők továbbfoglalkoztatását kell vállalniuk.

 

Támogatható képzés típusok

 

  • Szakmai ismeretre irányuló képzés

 

  • Soft skill képzés (önállóan nem támogatható tevékenység, egy kérelmen belül a soft skill képzések elszámolható költségének aránya max. 25% lehet az összes elszámolható képzési költségen belül)

 

  • Információs és kommunikációs (IKT) technológiákra irányuló képzés

 

  • Nyelvi képzés

 

 

Képzési program időtartama

 

A kérelemben megjelölt képzési program megvalósítását a kérelem benyújtását követő 3 hónapon belül meg kell kezdeni, az első képzés első alkalmának tervezett időpontja nem módosítható.

A képzési program befejezésére a hatósági szerződés megkötésétől számított legfeljebb 12 hónap áll rendelkezésre. A képzési program és az annak utolsó napját követő naptól számított 180. napos eredményesség mérés vizsgálatának 2027. július 31-ig meg kell történnie, a képzési programot ennek megfelelően szükséges megtervezni.

 

Támogatható képzések fajtái:

 

  • szakképesítésre felkészítő szakmai képzések

 

  • részszakmára felkészítő szakmai oktatás

 

  • felnőttképzési törvény szerinti oktatás, képzések

 

  • egyes jogszabály alapján szervezett képzések

 

  • felsőoktatási mikrotanúsítványt adó képzések a szakmai és IKT képzések esetében, amelyek a Hirdetmény 6.2. pontja szerint részletesen megtekinthetők

  

 Kötelező vállalások

 A vállalkozások részére megítélt támogatás feltételesen vissza nem térítendő támogatás, azaz visszatérítendő támogatásnak minősül azzal, hogy a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási  időszak),  valamint  az  előre meghatározott képzések befejezését követő naptól  számított  180.  napon  mért  - eredményességi  célok  elérése  esetén  részben  vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá.

 Eredményességmérés

 Eredményességmérés időszaka, amely a továbbfoglalkoztatási kötelezettség időtartama is: Az adott képzésben résztvevő munkavállaló utolsó képzési alkalmát követő naptól számított 180. nap.

 Előleg

 Előleg igényelhető a képzési és a szakmai megvalósítói költség elemekre vonatkozóan. Maximális mértéke a teljes elszámolható költség (képzés, bértámogatás és szakmai megvalósító költsége) 50%-a. Elsősorban a képzési támogatásra kerül folyósításra és csak a fennmaradó mértékben a szakmai megvalósító költségének támogatására.

 Támogatás elbírálása

  • hibátlan kérelem esetén döntés legkésőbb 8 napon belül,

 

  • hiánypótlás esetén döntés legkésőbb 60 napon belül.

 

A program forrását az Európai Szociális Alap+ és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.

 

További részletek

 

A munka.hu weboldalon a Munkaerő fejlesztési támogatás menüpont alatt. (https://nfsz.munka.hu/cikk/1674)

 

A Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal a ginopplusz321@csongrad.gov.hu címen online, a +36(62)680-960, +36(62)680-950, +36(62)680-965 számokon telefonos ügyfélszolgálatot biztosít.

TOVÁBBI RÉSZLETEK ERRŐL:

Megosztás:

Kapcsolódó tartalmak